Merkato

Zyrtare, Lazio merr mbrojtësin Caceres

Nga dita e sotme, Martin Caceres është një futbollist i Lazios dhe do të vihet në dispozicion të trajnerit Inzaghi, menjëherë sapo të rifillojë stërvitja.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi bardhekaltër, nëpërmjet një komunikate për shtyp, ku theksohet se mbrojtësi uruguaian ka nënshkruar një kontratë 1-vjeçare me opsion rinovimin për një tjetër vit.

Caceres së fundi aktivizohej te Verona, ndërsa kulmin e karrierës së tij e ka pasur kur luante për Juventusin, me të cilin fitoi edhe tituj kampionë.

Ky afrim është mjaft i rëndësishëm për trajnerin Inzaghi, pasi Lazio mund të humbasë edhe shërbimet e mbrojtësit holandez, De Vrij gjatë merkatos së janarit.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.