Lajme

Vieri humb gjyqin me Interin, tani duhet të paguajë shpenzimet

Cristian Vieri ka qenë një idhull për shumë tifozë të Interit, pasi ka shënuar shumë gola, gjatë periudhës që luajti me zikaltrit. Gjithsesi, që nga vitit 2012, sulmuesi italian ka pasur një betejë gjyqësore me klubin zikaltër dhe kompaninë Telekom, të cilët i akuzon për spiunazh dhe përgjime telefonatash.

Në vendimin e parë, Vieri fitoi të drejtën e dëmshpërblimit me rreth 1 milionë euro, por sulmuesi kërkoi më shumë dhe apeloi çështjen. Apeli e reduktoi akoma më shumë dëmshpërblimin duke e çuar në 90 mijë euro.

Në shkallën e 3-të gjyqësore, sulmuesit i janë rrëzuar të gjitha pretendimet e tij dhe për më tepër, tani i është ngarkuar edhe pagesa e 33 mijë eurove, si shpenzime gjyqësore.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.