Merkato

Transferimi i Sanchez, Mourinho sfidon Guardiolën

Transferimi i Alexis Sanchez te Manchester City ishte thuajse i kryer për shumën e 25 milionë eurove, por Jose Mourinho ka menduar t’ia bëjë malore rivalit të tij.

Manchester United është përfshirë rishtazi në negociata me Arsenalin dhe i ka ofruar 30 milionë euro për kartonin e sulmuesit nga Kili, duke bërë që të rihapet një tjetër ‘telenovelë’ interesante.

Kontrata e Alexis Sanchez me Arsenalin skadon në Qershor të këtij viti dhe sulmuesi nuk ka pranuar të rinovojë, duke i nxitur londinezët ta shesin patjetër këtë muaj, për të mos e humbur falas në verë.

Duket se përfshirja e Manchester Unitedit do të jetë një favor shumë i madh për Arsenalin, pasi do të rritë çmimin për sulmuesin, pasi destinacioni i tij duket se do të jetë pjesa tjetër e qytetit, ajo e skuadrës së Guardiolës.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.