Futboll

Studimi i “CIES Football Observatory”: Neymar, më i shtrenjti në botë

“CIES Football Observatory” ka publikuar listën e 100 futbollistëve me vlerën më të lartë në merkato, duke u bazuar në 9 kritere, ndër më kryesoret mosha, paraqitjet, eksperienca ndërkombëtre dhe kontrata me klubet. Braziliani Neymar rezulton futbollisti me vlerën më të lartë 213 milionë euro (PSG e bleu për 222 milionë euro nga Barcelona). Podiumi kopletohet nga Lionel Messi (202.2 milionë) dhe Harry Kane (194.7 milionë). Futbollisti i katërt më i shtrenjtë konsiderohet Kylian Mbappe me një vlerë të kartonit 192.5 milionë euro, ndërsa i pesti renditet Dybala me 174.6 milionë. Kompletojnë Top 10-shen Dele Alli, De Bruyne, Romelu Lukaku, Griezmann e Paul Pogba.

Bien në sy mungesa mes futbollistëve më të shtrenjtë Cristiano Ronaldo, që në bazë të këtij studimi klasifikohet në vendin e 49-të, për shkak të moshës.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.