Futboll

Ronaldo “Fenomeni”: Neymar te PSG, hap pas në aspektin sportiv

Vendimi i Neymar Junior për t’u larguar nga Barcelona drejt PSG-së është një hap pas në aspektin sportiv. Flet pa dorashka në një intervistë për Zicon në You Tube Ronaldo “Fenomeni”, i cili e kritikon bashkëkombasin e tij për këtë lëvizje të papritur gjatë merkatos së verës.

“Secili vendos vetë për sfidat që do të përballojë, por mendoj se Neymar bëri një hap pas në aspektin sportiv. Edhe unë u largova nga Barcelona tek Interi, por në kohën time kampionati italian ishte shumë më i fortë.”

Ndoshta “Fenomeni” ka të drejtë, por monetalisht Neymar po kalon një formë të shkëlqyer te PSG, duke qenë protagonist në të gjitha kompeticionet. Në fund të sezonit, pasi të bëhet bilanci i arritjeve, do të kuptohet më qartë nëse vendimi i sulmuesit brazilian për t’iu bashkuar PSG-së ka qenë ose jo i drejtë.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.