Futboll

Reali i Madridit mposht me 11-metersha yjet e MLS

Reali i Madridit e mbylli pa asnjë fitore brenda kohës së rregullt fazën përgatitore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Los Blancos në miqësoren e fundit të zhvilluar në stadiumin e Chicagos para më shumë se 61 mijë spektatorëve kishen përballë yjet e MLS, ku përfshiheshin e emra të tillë të mëdhenj si Kaka, Bastian Schëeinsteiger, David Villa, Giavinco dhe Bradley. 90 minutat përfunduan në barazim 1-1, teksa për formacionin e Zidane realizoi Broja Mayoral në minutën e 59-të ndërsa një minutë para përfundimittë kohës së rregullt për barazoi takimin Dëyer.

Në Llotarinë e 11 metërshave  futbollistët e Realit të Madridit u treguan më të saktë, ndërsa nga yjet e MLS gabuan në 2 tentativat e para Dëyer dhe Gia. Benzema, Bale, Kovacic dhe Marcelo nuk u imresionuan nga publiku vendas, duke e gjetur rrjetën në të gjitha gjuajtjet.

Në fakt Zidane u dha mundësinë e aktvizimit të gjithë lojtarëve që kishte me dispozicion, duke kryer plot 12 ndërrime, me portën që u mbrojt nga tre emra të ndrushëm,  Keylor Navas, Yáñez dhe Luca.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.