Eredivisie

Rastësi apo shenjë? Shënoi gol identik si vëllai i gjyshit para 80 vitesh

Sulmuesi 18-vjeçar i Feyenoordit të Roterdamit, Dylan Vente, debutoi me gol në derbin me Spartën, që përfundoi me fitoren e thellë 0-7 të skuadrës së Giovanni Van Kronckhorst. Krosim nga e majta dhe devijim i saktë me kokë, me topin që përfundoi në rrjetë. Klubi nga Roterdami ka zbuluar një fakt mjaft interesant, të cilin e ka ilustruar me pamje. 80 vite më parë, vëllai i gjyshit të tij, Leen Vente, një ikonë e skuadrës në gjysmën e dytë të viteve ’30, ka shënuar një gol identik dhe në të njëjin stadium, në vitin 1937. Ndoshta kjo është një shenjë se Dylan Vente do të jetë së shpejti një lider i skuadrës, sikurse i afërmi i tij 80 vite më parë.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.