Eredivisie

PSV e mbyll vitin me fitore, Rashica e Vitesse dalin pa pikë

Vitesse me Milot Rashicën në fushë nuk arrin të ndalë hovin e PSV Eindhoven. Në Philips Stadion skuadra e Philip Cocu triumfoi 2-1 me përmbysje përballë skuadrës nga Arnhemi duke i bërë mbylljen më të mirë vitit 2017-të. PSV-ja e çoi përkohësisht në 8 pikë avantazhin në renditje ndaj Ajaxit ndjekës pasi Schëaab dhe Lozano me golat e tyre në fundin e pjesës së parë dhe fillimin e të dytës arritën të përmbysnin avantazhin provizor të Vitesses me sulmuesin slloven Tim Matavz.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.