Futboll

PSG, Rennes dhe Montpellier në gjysmëfinalet e Kupës së Ligës

Paris Saint Germain, Rennes dhe Montpellier janë tre skuadrat e tjera që i bashkohen Monacos në fazën gjysmëfinale të Kupës së Ligës në Francë. Parizienët triumfuan me rezultatin 0-2 në transfertën ndaj Amiens me golat e Neymar me penallti dhe Rabiot në pjesën e dytë. Një sinjal mëse i qartë ky se PSG dëshiron të fitojë çdo trofe të mundshëm në Francë në këtë sezon. Ndërkohë Montpellier iu fal një goli të Mbenza në të 86-tën në çerekfinalen tjetër për të eliminuar Angers. Më herët u kualifikua edhe Rennes që mposhti 4-2 Toulouse.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.