Bundesliga

Prezantohet Pjaca: Shpresoj të luaj shumë

Marco Pjaca është prezantuar zyrtarisht si futbollisti më i ri i Schalke 04, në Bundesligën gjermane. Kroati shkoi si i huazuar për pjesën e mbetur të sezonit, nga bardhezinjtë e Juventusit, që disponojnë kartonin e futbollistit.

Pjaca, që vjen nga një dëmtim i gjatë, kaloi me sukses testet mjekësore dhe sot bëri edhe prezantimin zyrtar në Gjermani, ku u shpreh se synon të luajë sa më shumë.

“Kam pyetur Howedesin për Schalken dhe më ka folur shumë mirë, si për klubin, ashtu edhe për tifozërinë. Gjithashtu kam biseduar edhe me trajnerin, që më ka shpjeguar idenë e tij të lojës dhe më ka pëlqyer shumë. Shpresoj të luaj sa më shumë, sepse ëndërroj të marr pjesë në kampionatin Botëror”, u shpreh Pjaca.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.