Merkato

Praet është i Juves, arrihet akordi me Sampdorian

Në pritje për të kompletuar afrimin e Emre Can nga Liverpooli me parametër zero, Juventusi ka bërë një goditje të rëndësishme për të ardhmen. Takimi me drejtuesit e Sampdorias rezultoi pozitiv për bardhezinjtë të cilët arritën akordin për mesfushorin e talentuar Dennis Praet. Juventusi mposht kështu konkurencën e Interit që gjithashtu ishte i interesuar për lojtarin duke bërë një blerje të rëndësishme për të ardhmen. Klauzola e largimit të Praet nga Sampdoria kap shifrën e 25 milionë eurove. Ndërkohë në radarët e kampionëve të Italisë ka përfunduar edhe Lorenzo Pellegrini mesfushori i talentuar i Romës i cili po gjen pak hapësira te skuadra verdhekuqe.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.