Formula 1

Një pilot rus për Ferrarin

Skuderia Ferrari ka gjetur pilotin e 3-të për sezonin e ardhshëm. Bëhet fjalë për 23-vjeçarin rus, Daniil Kvyat, që ka nënshkruar me gjigantët italianë të automobilizmit.

Ky i fundit do të jetë piloti që do të shërbejë për realizimin e testeve, por edhe si pilot rezervë për dyshen Vettel-Raikkonen.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë skuderia Ferrari, në llogarinë zyrtare në Twitter.

Daniil Kvyat ka garuar më herët edhe për skuderinë Red Bull, ndërsa sezonin e fundit e ka mbyllur te Toro Rosso.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.