Premier League

Ngec Chelsea, Leicester reziston fort dhe merr 1 pikë

Zhgënjen Chelsea. Blutë e Londrës regjistruan barazimin e dytë radhazi në Premier League pasi u ndalën në Stamford Bridge në shifrat 0-0 nga Leicester City. Ashtu si ndaj Norëich City në FA Cup, skuadra e Contes gaboi shumë përpara porte me Moratën e Hazard që nuk ishin në lartësinë e duhur. Dhelpërat në krahun tjetër luajtën për rreth më shumë se 25 minuta përfshirë edhe shtesat me një lojtar më pak pas daljes me karton të Chilëell, por nga superioriteti numerik nuk përfitoi dot Chelsea që me këtë barazim kapi përkohësisht Manchester United në vendin e dytë të renditjes në kuotën e 47 pikëve.Në ndeshjet e tjera të javës së 23-të Crystal Palace mposhti 1-0 Burnley-in, West Bromwich fitoi 2-0 ndaj Brighton. West Ham kaloi lehtësisht 4-1 në transfertë Huddersfield ndërsa përfunduan në barazim 1-1 dhe 2-2 sfidat Newcastle-Sëansea dhe Watford-Southampton.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.