Merkato

Në Kinë ka një çështje “Aubameyang”: Federata nis hetimet

Aubameyang kthehet në çështje në Kinë. Guangzhou Evergrande, skuadër që drejtohet nga italiani Fabio Cannavaro, është detyruar të përgënjeshtrojë zërat për një marrëveshje me Borussiam e Dortmundit për transferimin e sulmuesit me origjinë nga Gaboni për 72 milionë euro gjatë verës së ardhshme.  Edhe Federata Kineze e Futbolli ka reaguar për këtë çështje, duke nisur një hetim.

Në komunikatën e Guangzhou shkruhet se “historia e blerjes së një futbollisti nga Bundesliga për një shifër që është ndjeshëm më e lartë se tavani i përcaktuar në rregulloren e federatës është e pavërtetë. Guangzhou Evergrande do të vijojë t’i respektojë me rigorozitet rregullat për transferimet e lojtarëve.”

Ndërsa Federata në qëndrimin e saj shkruan “se dy klubeve që kanë nisur një luftë ekonomike për një lojtar të huaj (Guangzhou dhe Beijing Guoan) u kemi dërguar një letër për të zhpjeguar situatën si dhe kemi nisur një hetim për të kuptuar nëse janë thyer rregullat. Në rast se vërtetohen parregullsitë, dënimet do të jenë të ashpra.”

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.