Kategoria Superiore

Në Gjirokastër po rikuperojnë gabimet e verës

Në Gjirokastër dimri rezulton më efektiv për drejtuesit e klubit, të cilët po mundohen të përmirësojnë gabimet e verës. Skuadra që edicionin e kaluar habiti me lojën dhe rezultatet ka çaluar për një pjesë të mirë të edicionit, ndërkohë që fundi i 2017-ws riktheu buzëqeshjen dhe dëshirën për të bërë mirë. Për momentin, te bluzinjtë janë konfirmuar si afrime dy brazilianët, Marko Aurelio dhe Jackson Ferreira, si dhe portieri Amarildo Çekrezi. Por afrimi më i rëndësishëm mund të konsiderohet ai i qendërsulmuesit Vasil Shkurtaj, që stërvitet me skuadrën që nga shtatori, duke mos u aktivizuar për mungesë dokumentacioni. Tashmë drejtuesit e klubit kanë hedhur sytë në treg për një qendërmbrojtës të mirë, në mënyrë që të rregullojnë edhe repartin e prapavijës. Me sa duket ky është një riparim i grupit të edicionit të kaluar, me Shkurtajn që po zëvendëson Reginaldon, ndërkohë që ardhja e një qendërmbrojtësi do të mbulonte boshllëkun e krijuar nga largimi i kamerunasit Edy Boyom. Në Gjirokastër kanë kuptuar se mungon fare pak për të rikthyer atë skuadër magjike, mjafton të mbulohen në mënyrën e duhur lojtarët e larguar në përfundimin e sezonit të kaluar. Në qytetin e gurtë dimri kthjellon idetë, që në verë duken të turbullta nga “temperaturat e larta”.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.