Merkato

Liverpool kërkon të rikthejë Suson në ‘Anfield’

Pasi largoi Coutinhon për një shifër prej plot 160 milionë eurosh, Liverpooli po punon për të gjetur një zëvendësues për brazilianin. Pas Thomas Lemar, emri i fundit që ka dalë në skenë, është ai i anësorit të Milanit, Suso.

Spanjolli është rritur te Liverpooli, ku ka kaluar 5 vite të karrierës së tij mes të rinjve dhe skuadrës së parë, për t’iu bashkuar kuqezinjve në vitin 2015. Tani 24—vjeçar, Suso është shumë më i pjekur dhe një futbollist I aftë të marrë përgjegjësi dhe të zgjidhë i vetëm ndeshjet.

Për më tepër, Suso e njeh mjaft mirë ambientin në ‘Anfield Road’ dhe nuk do të vuante për t’u përshtatur. Ky transferim favorizohet edhe më tepër nga ecuria jo e mirë e Milanit në kampionat, pasi spanjolli vështirë se do të pranonte të vijonte më gjatë nëse kuqezinjtë nuk sigurojnë pjesëmarrjen në Champions.

Kartoni i Susos vlerësohet rreth 35 milionë euro, një shumë tërësisht e përballueshme nga ‘The Reds’, që kanë arkat e ‘fryra’ me paratë e shitjes së Coutinhos.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.