Kupa e Spanjes

Leganes eliminon Villarealin, në çerekfinale edhe Alaves

Pas Atleticos së Madridit dhe Valencias, Leganes dhe Deportivo Alaves janë dy skuadrat e rradhës që siguruan një biletë për në fazën çerekfinale të Kupës së Mbretit në Spanjë. Leganes bëri surprizën e madhe në këtë ruand pasi eliminoi Villarealin. Fitorja 2-1  në El Madrigal nuk i mjaftoi nëndetses së verdhë sepse Leganes kishte triumfuar 1-0 në ndeshjen e parë dhe falë golit në fushë kundërshtare avancoi më tej. Ndërkohë Alavesi ish skuadra e Giani De Biasit triumfoi edhe në ndeshjen e dytë ndaj modestëve të Formenteras këtë herë me shifrat 2-0 dhe me rezultat të përgjithshëm 5-1 avancoi në ruandin tjetër.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.