Kategoria Superiore

Kukësi nuk dorëzohet për mbrojtjen e titullit

Titulli i parë kampion në histori nuk e ka ulur aspak urinë tek Kukësi, pavarësisht startit aspak pozitiv në pjesën e parë të sezonit aktual. Një skuadër që shfaq temperamentin e presidentit Safet Gjici, i cili vendosi të bëjë ndryshime të mëdha gjatë kësaj periudhe dimri, duke ndryshuar timonierin, por edhe një pjesë të mirë të futbollistëve.

Austriaku Pacult i zuri vendin serbit Milinkoviç, në krye të skuadrës, Nderim Nexhipi u prezantua si drejtor sportiv, ndërkohë që janë shumë futbollistë të larguar dhe të afruar, investime këto që në përgjithësi i bën një skuadër, e cila synon titullin kampion.

Kushdo në këto momente nuk e shikon Kukësin në pozitat e duhura për të mbrojtur titullin, pasi diferenca me Skënderbeun kryesues është e madhe, plot 12 pikë. Megjithatë kushdo që e njeh presidentin e kampionëve të vendit, e kupton që nuk heq dorë lehtë nga objektivi i vendosur, madje edhe në prezantimin e trajnerit Peter Pacult, ka theksuar se mbrojtja e titullit është objektivi, për sa kohë që matematika e lejon.

Investimet e bëra tregojnë për egon personale të presidentit, por edhe ambicien e tij për të mbajtur Kukësin në nivelet më të larta të futbollit shqiptar. Në Antalia sinjalet e para janë pozitive, me testet miqësore që kanë treguar një skuadër të denjë për të mbajtur mbi supe statusin e kampionit, ndërkohë që kampionati do të tregojë forcën reale të Kukësit.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.