Kupa e Italise

Juventusi triumfon në derbi dhe shkon në gjysmëfinale

Juventusi është gjysmëfinalistja e fundit e Kupës së Italisë dhe do të përballet me Atalantën për të tentuar kalimin në finale. Bardhezinjtë e Allegrit triumfuan me rezultatin 2-0 në derbin ndaj Torinos, falë golave të Douglas Costës në pjesën e parë dhe Mario Mandzukiç në të dytën.

Juventusi dominoi derbin dhe nuk e vuri për asnjë moment në diskutim kualifikimin, duke treguar edhe një herë se në Itali është favoritja numër 1, për të fituar të 2 trofetë.

Në gjysmëfinale, bardhezinjtë do të përballen me Atalantën, e cila eliminoi mbrëmjen e kaluar Napolin, ndërsa Milan-Lazio do të jetë gjysmëfinalja tjetër.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.