Serie A

Interi do zgjatjen e kontratës dhe rritjen e klauzolës së largimit të Icardit

Zërat për një transferim të mundshëm të Mauro Icardit te Reali i Madridit për momentin nuk janë marrë shumë seriozisht nga drejtuesit e Interit, por pas mbylljes së merkatos së janarit zikaltrit kanë një plan konkret për të blinduar argjentinasin. Kupola drejtuese e Interit ka ndërmend të nisë bisedimet me menaxheren dhe njëkohësisht bashkëshorten e futbollistit, Wanda Nara, për rikishikimin e kontratës që parashikon rritje të pagës por edhe të klauzolës së largimit. 110 milionë euro konsiderohet një shumë e vogël për një lojtar të nivelit të Icardit, pasi shumë klube të mëdha europiane do të ishin të gatshme për ta shpenzuar këtë shifër. Tek Interi mendojnë ta zgjatin edhe një vit kontratën e 24-vjeçarit, i cili ndihet mirë në Milano dhe ka një lidhje të fortë me ambientin zikaltër.

 

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.