Bundesliga

Fitojnë Shtugart e Hannover, humbet Hamburgu

Rezultate deri diku të pritshme në 5 ndeshjet e para të së shtunës në Bundesliga.  Me Mërgim Mavrajn në fushë Hamburgu pësoi humbjen e 3-t radhazi dhe të parën për vitin 2018-të pasi u mposht 1-0 nga Augsburgu takim i cili u vendos nga goli i koreano-jugorit Koo Ja-Cheol. Amir  Abrashi u rikthye në formacionin titullar te Freiburgu me skuadrën e mesfushorit shqiptar që e nisi vitin me këmbën e mbarë pasi ndali në një barazim 1-1 Frankfurtin e Niko Kovac në transfertë. Në ndeshjet e tjera Hannover 96 mposhti 3-2 Mainz, Shtutgart kaloi 1-0 Herthën e Berlinit ndërsa Werder barazoi 1-1 përballë Hoffenheim.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.