Kosova

FFK ndan çmimet për më të mirët e vitit 2017 në Kosovë

Federata e Futbollit të Kosovës ka shpallur më të mirët e vitit 2017 të Vala Superligës së Kosovës në një cermoni madhështore të zhvilluar në Prishtinë.

Çmimin e Futbollistit më të mirë e ka merituar Florent Hasani i Trepçës ‘89 dhe Kosovës U-21.

Valon Berisha është shpallur futbollisti më i mirë kosovar që luan jashtë për vitin 2017.

Formacionin më të mirë të vitit e formojnë këta lojtarë: Faton Maloku, Armend Thaçi, Armend Dallku, Ardian Limani, Rron Broja, Hamdi Namani, Mentor Zhdrella, Xhevdet Shabani, Florent Hasani, Mirlind Daku dhe Genc Hamiti.

Çmimi i klubit më të mirë dhe më “fair-play” shkoi për skuadrën kampione Trepça ’89.

Klubi më i mirë i futsallit u zgjodh Liburni, ndërsa lojtari më i mirë Halim Selmanaj i skuadrës gjakovare.

Klubi më i mirë te femrat, Hajvalia, ndërsa tri futbollistet më të mira ishin Zelfije Bajramaj, Edona Kryeziu dhe Verona Berisha.

Trajneri më i mirë u shpall  Zekirija Ramadani, golashënuesi më i mirë Oto John ndërsa gjyqtari i vitit ishte Genc Nuza.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.