Miqesore

“Fair play” i lojtarëve të Beshiktashit, Sowe shënoi me portën bosh

Në miqësoren e zhvilluam mes Beshiktashit dhe Skënderbeut, me rezultat përfundimtar 3-2 për skuadrën turke ka ndodhur një diçka e pazakontë. Në rastin e golit të parë të shënuar nga Mustafa Petkemek, mbrojtësi i skuadrës korçare, Jashanica, ndodhej i dëmtuar dhe të gjithë shokët e tij të të skuadrës ishin të shqetësuar për shëndetin e mbrojtësit, duke qenë inaktivë në fazën mbrojtëse.

Për këtë episod ka patur reagim nga futbollistët e Skënderbeut ndaj gjyqtarit, me pretendimin se nuk duhej vijuar loja.

Goli natyrisht është konsideruar i rregullt, por futbollistët e Beshiktashit, të udhëzuar nga trajneri i tyre,  janë treguar “fair play”, teksa me rinisjen e lojës nga qendra, Ali Sowe ka avancuar i pashqetësuar nga kundërshtarët, duke barazuar 1-1.

Më pas loja ka vijuar normalisht, me skuadrën turke që fitoi me rezultatin 3-2.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.