Kupa e Gjermanise

Ç’fat ka Bayerni, përballë Paderbornit në çerekfinale!

Short mjaft i lehtë për Bayernin e Mynihut në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë. Kampionët e Bundesligës do të kenë përballë Paderbornin, skuadër që militon në Ligën e Tretë të Gjërmanisë, ku aktualisht mban vendin e dytë dhe është në garë për t’u ngjitur në Bundesligën e Dytë. Çiftet e tjera çerekfinale janë Frankfurt – Mainz, Leverkusen – Bremen dhe Schalke – Wolsburg. Ndeshjet e këtij raundi do të zhvillohet më 6 dhe 7 shkurt. Finalja e madhe është vendosur të luhet më 19 maj. Nw sfidat çerekfinale është vendosur të përdoret sistemi VAR për episodet më të rëndësishme.

 

Frankfurt – Mainz

Leverkusen – Bremen

Paderborn – Bayern

Schalke – Wolfsburg

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.