Merkato

Cedric Bakambu, Beijing Guoan e bën afrikanin më të paguar në histori

Goditja e radhës në merkato vjen nga Kina e largët. Cedric Bakambu, sulmues i Villarrealit, për çështje orësh pritet të zyrtarizohet si blerja më e fundit e Beijing Guoan. Një foto e 26-vjeçarit duke kryer testet mjekësore, ka bërë për pak minuta xhiron e botos. Klubi kinez mësohet se ka vendosur të paguajë klauzolën e largimit nga Villarreali (40 milionë euro) dhe t’i sigurojë një pagë 18 milionë euro në sezon. Një operacion që do të kushtojë në fakt 74 milionë euro Beijing Guoanit, pas duhet të paguajë thuasje 100% taksa në bazë të rregullave të reja të vendosura nga Federata Kineze e Futbollit për blerjet e lojtarëve të huaj. Cedric Bakambu do të jetë futbollisti afrikan më i paguar në historinë e futbollit.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.