Kategoria Superiore

CAS do të vendosë më 22 Janar për titullin që iu hoq Skënderbeut

Brenda muajin Janar do të marrë fund saga e titullit kampion të sezonit 2015-2016 që iu hoq Skënderbeut nga FSHF, pas dyshimeve të UEFA-s për përcaktimin e rezultateve në Europa League, por edhe në Kategorinë Superiore. Klubi korçar e ka ankimuar në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë të zvicrës vendimin e Federatës Shqiptare të Futbollit, që duhet të vendosë se kujt do t’i shkojë përfundimisht ky trofe, pasi e pretendon edhe Partizani, që në atë sezon u rendit I dyti. Vendimi në shkallën me të lartë të drejtësisë sportive do të merret pikërisht më 22 janar në Lozanë, ku do të paraqiten përfaqësuesit e FSHF-së dhe të Skënderbeut.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.