Merkato

Blerja e parë e Interit vjen nga Barcelona

Duket se do të jetë pikërisht spanjolli Rafinha Alcantara, përforcimi i parë për Interin e Spallettit, në merkaton e janarit.

Pasi arritën akordin me futbollistin, zikaltrit kanë gjetur gjuhën e përbashkët edhe me Barcelonën, të cilës i kanë ofruar një huazim me të drejtë blerjeje kundrejt 20 milionë eurove.

Ka qenë pikërisht kjo shifër që ka bindur katalanët, të cilët pretendonin 16-18 milionë euro për kartonin e futbollistit.

Me blerjen e Rafinhës, Spalletti do të ketë në dispozicion një xholi, pasi spanjolli me origjinë braziliane është i aftë të luajë si në krahët e sulmit, ashtu edhe pas shpinës së Icardit.

Ka qenë pikërisht kapiteni argjentinas i Interit, që ka nxitur këtë transferim, pasi me Rafinhën ka luajtur kur kanë qenë te të rinjtë e Barcelonës.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.