Kupa e Spanjes

Barça “manita” Celtës, kualifikohet në çerekfinale(Video)

Rreth 1 muaj më parë, Celta Vigo e kishte ndalur në një barazim 2-2 brenda në Camp Nou, Barcelonën por ajo sfidë ishte e vlefshme për kampionat dhe ai barazim nuk ia ndërlikoi aspak pozitat në renditje skuadrës së Valverdes. Nga ai barazim 2-2 te fitorja 5-0 e Barçës ndaj skuadrës galiciane në sfidën e kthimit të ruandit të 1/8 të Kupës së Mbretit. Në lojë ishte kualifikimi në çerekfinale dhe pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë në Vigo, Valverde nuk dëshironte t’i linte asgjë rastësisë dhe këtë herë hodhi më më të mirët në fushë. Kaq mjatoi që Barcelona ta dominonte takimin dhe të merrte një fitore të madhe me shifrat 5-0 falë dygolëshit të Messit dhe finalizimeve të Suarez, Jordi Albas dhe Rakitic. Një sukses ky që konfirmoi dëshirën që ka Barcelona për të fituar çdo kompeticion të mundshëm ku merr pjesë në këtë sezon.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.