Vala Superliga

Agim Cana, zyrtarisht president i Vëllaznimit të Gjakovës

Agim Cana, babai i kapitenit legjendar të Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Canws, është zyrtarisht presidentit i klubit të Vëllaznimit të Gjakovës. Lajmi u bë zyrtar nga vetë klubi gjakovar, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

“Më në fund arriti lajmi “bombastik”. Agim Cana prej këtij momenti është kryetar i Klubit Futbollistik Vëllaznimi. Shkelzen Gashi (ish-kryetari) do të mbetet President Nderi.”

Mësohet gjithashtu se klubi gjakovar është shumë pranë arritjes së marrëveshjes trajnerin Bylbyl Sokoli, për pjesën e mbetur të sezonit. Aktualisht Vëllaznimi renditet në vendin e nëntë në Vala Superligën e Kosovës me 25 pikë.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.