Basketboll

Shqipëria e nis keq me Austrinë, humbet 51-79

Humbje e rëndë për Shqipërinë në ndeshjen e parë në grup nga Austria në paraeliminatoret e Botërorit 2019, në basketboll për meshkuj. Kuqezinjtë e koshit të drejtuar nga qiprioti Costandinides u mposhtën me 28 pikë diferencë nga kundërshtarët austriake, 51-79, duke treguar se është ende larg objektivave për të hedhur një hap cilësor në përballjet ndërkombëtare.

Në sallën “Feti Borova” të Parkut Olimpik, në kushte aspak normale për shkak të temperaturave të larta dhe mungesës së impiantit të aspirimit, sfida nisi keq për Shqipërinë, që humbi për arsye dëmtimi Mucën. Perioda e parë u mbyll 10-16 për Austrinë, e cila e thelloi edhe më tej diferencën duke e mbyllur pjesën e parë me rezultatin e thellë 21-40. Perioda e tretë ishte më e mirë për kuqezinjtë e kohën, që mundën të rikuperonin vetëm 2 pikë me një rezultat të pjesshëm 19-17. Ne periodën e fundit autriakët e rritën rimtim duke e mbyllur ndeshjen 51-79. Ndeshjen e dytë në grup Shqipëria do ta zhvillojë në transfertë me Holandën më 9 gusht.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.