Futboll

Schweinsteiger nuk ndalet, kërkon rinovimin me Chicagon

Bastian Schweinsteiger do të vazhdojë të luajë në Major League Soccer. Mesfushori gjerman i cili përfundoi kontratën 1-vjeçare me Chicago Fire po negocion me drejtuesit për një kontratë tjetër, e cila do ta lidhë 34-vjeçarin me klubin deri në dhjetor të 2018 me të drejtë rinovimi edhe për një sezon tjetër.

Drejtuesit dhe tifozët kanë mbetur të kënaqur me paraqitjet e mesfushorit gjerman, i cili në 24 ndeshjet e sezonit të rregullt, shënoi 3 gola dhe dhuroi 6 asiste. Schweinsteiger ka deklaruar se është ende herët për të varur këpucët në gozhdë, pasi ndjen se ka ende për të dhënë në futboll.

To Top

Njoftim

DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë ende një dekoder apo modul të vjetër Tokësor SD, se duhet ta ndrrojnë patjetër me dekoder flyBOX ose T2 HD. E përfitoni falas me abonim Familjar ose Premium 12 mujor.

Pas proçesit të kalimit në T2, abonentët e tjerë me dekodera Tokësorë HD ose flyBOX, duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të kanaleve.DigitAlb njofton abonentët në zonën e Tiranës, Kamzës, Vorës dhe Durrësit, të cilët kanë dekoder Tokësor HD ose flyBOX, dhe ju shfaqen probleme me sinjalin apo listimin e kanaleve, se duhet të bëjnë PATJETËR Rikthim në Gjëndje Fillestare të Dekoderit, për të marrë renditjen e re të tyre.